ZDRAVÉ TELO, ZDRAVÁ POKOŽKA

01.01.2018

Každý z nás by chcel mať zdravú, žiarivú pokožku, bez vrások, jaziev, možno aj opálenú. Zdravá pokožka, pleť, vlasy a nechty idú ruka v ruke so zdravým vnútrom, zdravými orgánmi. Čistenie, výživa a regenerácia sú  filozofia nášho životného štýlu. Nemožno mať zdravú pokožku, pokiaľ naše telo nie je dostatočne vyčistené, vyživené a neprebieha na základe toho regenerácia. 

S problematikou akné, ekzémov (aj atopických), psoriázou a rôznymi dermatitídami sa stretávame už od útleho veku. Je to dôsledkom toho, že 90% ľudí nemá dostatočnú disciplínu v uvedených troch krokoch. K tomu priradíme nedostatočný pitný režim, nedostatok pohybu, stres, nedostatok spánku, zlé vzťahy a problémy s kožou sú na svete. Náš vonkajšok je odrazom nášho vnútra. Vyžarujeme navonok to, čo máme vnútri, ale keďže sme bytosti z 50% hmotné a 50% duchovné, tak je to aj vnútorná etika, pocity nemejcennosti, sebectvo alebo nedostatok sebalásky a sebaúcty, celkovo spôsob života.

Spôsob života vplýva na zloženie krvi, nervový systém, nevyváženosť činnosti endokrinného systému, vylučovani, celkovú koordináciu a asimilačné procesy. Zlepšením stavu pleti sa nám tvoria endorfíny a dopamíny, pretože sa cítime lepšie a máme viac sebavedomia.

ZLOŽKY,  KTORÉ OBSAHUJÚ KOZMETICKÉ PRODUKTY SKIN A HERBAL ALOE

Bentonitové bahno 

má absorpčnú a hĺbkovo čistiacu vlastnosť - pomáha pri akné

juhoamerickí indiáni ju považovali za zázračná aztécku hlinu 

je to ílovitá hornina vzniknutá rozkladom vulkanického skla a popola v alkalickom, najčastejšie morskom alebo jazernom prostredí - s vodou napučiava, biela, sivá až svetlozelená, tetraédre (štvorsten)a oktaédre 

 náleziská a ťažba: Wyoming - Montana, Arizona, Grécko, Turecko, Nemecko, Česko 

reguluje tvorbu kožného mazu nastavuje rovnováhu pleti a problémových partií remineralizuje - vracia pleti lesk, pôsobí proti lupinám, mastnú pleť prečistí má antiseptické, antibakteriálne a protiplesňové účinky 

obsahuje minerály: Si, Ca, K, Mg, Zn, Al, Fe, Mn, Ti zjemňuje, regeneruje, vyhladzuje, revitalitalizuje pomáha na kožné problémy, zápaly, svrbenie, podrážnenie pokožky, ekzém, plesne, lupienka naviaže na seba ťažké kovy, nečistoty možno použiť do kúpeľa, na nohách proti plesni. 


Mätový olej (obsahuje maska) odstraňuje opuchy, uvoľňuje kŕče a bolesti.

Kamenec (obsahuje Bylinkový toner) je to síran hlinitodraselný - prírodné minerálne soli - soľné kryštály, mriežka oktaedron, náleziská: Vezuv, Queensland, Tennesse, Filipíny-Cebu, Arizona, vytvára ochrannú vrstvu a minimalizuje rast baktérií spôsobujúcich telesný zápach bez upchatia porov, hypoalergénny, dezinfikuje, adstringentný účinok (sťahujúci), po holení, proti krvácaniu, lepšie vstrebávanie krému, bodnutie komárom, včelou, osou. 

Výťažok z gaštanov (obsahuje sérum proti vráskam) - ovplyvňuje pružnosť, obmedzuje zápaly a opuchy.

Makadamový olej - podobné zloženie ako ľudský maz, mononasýtené mastné kyseliny, kyselina olejová a palmitoolejová.

Kanabinoidy

 (obsahuje Sérum proti vráskam - plamatka kapustová) . 

Kanabinoidy sú látky nastoľujúce rovnováhu - homeostázu. Kanabinoidný systém je určený na rozmnožovanie a príjem potravy vyšších živočíšnych druhov.Kanabinoidné receptory - CNS, imunitný, reprodukčný, tráviaci systém, endokrinné žľazy, tepny, pľúca, srdce, oči, kosti, pokožka.Na čo pôsobia kanabinoidy: nádory, reumatoidn artritída, cukrovka, lupienka, roztrúsená skleróza, antioxidačné a neuroprotektívne vlastnosti - parkinson, alzheimer, depresie, schizofreniam PTSD, závislosti, fibromyalgia, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída kanabinoidy - v mozgu, stimulujú mitochondrie vytvárajúce energiu najprv našli v konope a neskôr v ďalších siedmych rastlinách: echinacea - imunita, zápaly, bolesť plamatka kapustová - povodie rieky Amazon - gel na bolesť, zápaly, blokuje receptory v nervových zakončeniach slamiha piesočná - Južná Afrika, antidepresívum Pečeňovník - radula marginata - Nový Zéland - bronchitída, žlčník, pečeň, močový mechúr theobroma cacao - uvoľňuje, spôsobuje radosť piper nigrum - čierne korenie - zmierňuje zápaly. HERBAL ALOE - starostlivosť o pleťAV šampón - vlasy 10x silnejšie po prvom použití, zmierňuje lámavosť o 90%, hydrolyzovaný pšeničný proteín pomáha chrániť, regenerovať a posilovať, udržiava farbu vlasov.


 1. AV šampón - vlasy 10x silnejšie po prvom použití, zmierňuje lámavosť o 90%, hydrolyzovaný pšeničný proteín pomáha chrániť, regenerovať a posilovať, udržiava farbu vlasov.
 1. AV kondicionér na vlasy - posilňuje vlasové vlákna, hebké, jemné, pšeničný proteín, udržiava farbu vlasov.
 1. AV gél na sprchovanie - jemne čistí a nevysušuje
 1. AV telové mlieko - hydratuje celý deň, aloe vera + bambucké maslo + ANTIOXIDANTY
 1. AV upokojujúci gel - upokojuje suchú pokožku, aloe vera s rastlinnými zložkami bez parfémov
 1. AV osviežujúce mydlo - jemne čistí a nevysušuje, zmes aloe vera + olivový olej + vit. A, C, E, svieža jemná vôňa

Aloe vera

 • obsahuje polysacharid acemanán
 • aktivuje imunitný systém, chráni bunkové membrány
 • antibakteriálne, antivirálne, antimykoticky
 • lepidlo v zubnom lekárstve
 • Ca, Mg, Zn, Se,
 • 200 farmakologicky významných látok
 • 1323 pnl Tutanchamona balzamovali egyptskí lekári - zelený gel - krv bohov
 • Nefertiti, Kleopatra - omladenie , skrášlenie plet
 • Jánovo evanjelium - Mária Magdaléna natierala telo Ježiša
 • Alexander Veľký hojil rany svojich vojakov
 • Krištof Kolumbus bral aloe na námornícke výpravy
 • Mahatma Gandi - pri pôstoch
 • zabraňuje dehydratácii organizmu, detoxikkuje, podporuje činnosť pečene, znižuje hladinu cukru v krvi, cholesterolu, zápcha, črevné a tráviace problémy, paradentóza, artritída, cukrovka, astma, obezita, imunita, protinádorová
 • nezdravé vlasy, kožné ochorenia, zápaly, ekzémy, omrzliny, popáleniny....

Ešte niečo o PEPTIDOCH 

(obsahuje denný, nočný krém)

Peptidy vedci skúmajú relatívne dlho, už skoro 50 rokov. Skúmajú hlavne vplyvy na našu pokožku, ale len nedávno konečne objavili spôsob, ako z krémov a ďalších prípravkov odstrániť nežiaduce účinky, ako boli rôzne alergie či vyrážky. Keďže naša pokožka už peptidy obsahuje, v podstate jej dodávame len ďalšie dávky, ktoré stav našej pokožky vylepšujú.

Peptidy na našu koži pôsobia prospešne. Ak na seba vzájomne pôsobia určité peptidy, zdravie vašej pokožky sa môže až rapídne zlepšiť, peptidy ju totiž omladzujú, pokožka je vypnutejšia a miznú z nej vrásky.

Peptidy totiž zabraňujú škodlivinám, ktoré sú všade okolo nás, aby sa nám dostali do organizmu, kde škodí nielen pokožke, ale celému nášmu telu. Vďaka peptidom sa nám z tela tieto škodlivé látky ľahko odbúravajú.

Peptidy stimulujú bunkové syntézy. Ako príklad môžeme uviesť kolagén, ktorý udržuje našu pokožku mladistvú a vypnutú. Bohužiaľ kolagén počas rokov strácame, a preto je potrebné dostať ho do pokožky nejako inak. A najlepší spôsob, ako ho tam dostať, je používaním peptidových prípravkov na pleť.

Na našej pleti sa bohužiaľ objavujú pigmentové škvrny a celulitída. Aj proti týmto nerestiam vašej pleti sa dá bojovať pomocou peptidových prípravkov, pretože práve peptidy ovplyvnujú bunky v boji proti týmto usadeninám.

Peptidy nám pomáhajú aj v boji proti vráskam. Redukujú už vzniknuté vrásky a zároveň zabraňujú napríklad tomu, aby nám začali vznikať mimické vrásky na tvári pri smiechu či mračeniu. Aj klinické testy dokázali, že peptidy nielen vrásky vyhladzujú, ale majú vplyv aj na zmenu ich typu a vzhľadu, takže sa postupom času vrásky sami zmenia a dajú sa ľahšie vyhladiť.

Preto by sme veľmi odporúčali vyskúšať prípravky, ktoré obsahujú peptidy či priamo kolagén, pretože vám rozhodne zlepší vzhľad, trochu zapracujú aj na vašom zdraví a hlavne vy sa budete cítiť po ich užívaniu oveľa lepšie, ako ste sa kedy doteraz cítili.

Aktívne peptidy, zloženie pozostávajúce z komplexov peptidov s aktívnymi účinkami, aplikácia najnovšej technológie s viditeľnými vyhladzujúcimi + vypínacími účinkami + so schopnosťou intenzívnej regenerácie pleti

> posilňuje bunkovú kohéziu,

> spúšťa vlastné regeneračné procesy v pokožke,

> dodáva vlhkosť s hĺbkovým účinkom,

> aktivuje čerstvú syntézu extracelulárnej hmoty,

> stimuluje metabolizmus kolagénu a elastické vlákna pokožky.

Budete sa páčiť sami sebe...

Bunkový lifting 

vám pomôže získať žiarivú pokožku, ktorá vás poteší. Vynikajúca koncepcia výrobku je správne cielená a systematická - je zameraná na zdokonalenie prirodzenej funkcie vašej pokožky.

Postupne presvedčíte nielen ľudí vo svojom okolí, ale predovšetkým samy seba: spoľahnite sa na najlepšie výsledky a užívajte si moderné a ľahké textúry. Bunkový lifting opraví iba tie časti, kde je čo opravovať. Starnutie pokožky sa začína na úrovni buniek - a práve tam prichádza na rad bunkový lifting, ktorý umožní dosiahnuť veľmi dobré výsledky, ktoré samy uvidíte a pocítite.

Bunková výživa je dôležitá tak ako na povrchu tela, tak aj zvnútra. Naše telo sa skladá z 30 bilionov buniek a každá z nich si vyžaduje energetickú dotáciu. Samozrejme, že nestačí iba dať si na tvár krém, ktorý nám vyhladí vrásky. Krása začína zvnútra. Naše telo a pleť žiaria zvnútra vtedy, keď sme zdraví a plní energie. Pokiaľ však sme zvnútra zanesení, resp. máme zanesené trávenie, spomalený metabolizmus, pečeň je obalená viscerálnym tukom (nemôže efektívne spracovávať škodliviny),, ktorý nie je navonok vidieť (hovorí sa tomu obézni v štíhlosti), sme málo hydratovaný, obličky sú unavené toxínmi, ktoré sa nám prejavia obličkovými kameňmi alebo cystami..... dostávame sa do začarovaného kruhu, z ktorého väčšina ľudí vidí východisko len návštevou lekára.

 1. A stačí tak málo - zrevitalizovať dostatočným množstvom živín svoje telo a najmä endokrinný systém.
 2. Re-hydratácia tela (Aloe, čaj)
 3. Zvláknenie a očista čriev (Aloe, čaj, Multivlákninový nápoj, MicrobioticMax)
 4. De-tuk-xizácia pečene (RoseGuard, Termočaj)
 5. Revitalizácia obličiek (Čaj, CellActivator)
 6. Remineralizácia kostí (XtraCall, CellActivator)
 7. Revitalizácia srdca a ciev (HerbalifelineMax, XtraCal, Čaj, F3 Proteín, Niteworks)
 8. Renutrícia celého tela (F1, F2 Vitamínový a minerálny komplex, F3, Herbalifeline)
 9. Revitalizácia nervového systému, reštart psychiky (ThermoComplete)
 10. Posilnenie imunity a zníženie hmotnosti (CellActivator, doplnenie bielkovín)


Postup ošetrenia pleti KOZMETIKOU SKIN

Celkový čas cca 30 minút.


© Andrea Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, január 2018