Vyvážená starostlivosť o pleť kombinuje výživu a ochranu

27.02.2022

S pribúdajúcim vekom starne aj naša pokožka. Jemné linky a vrásky, tmavé škvrny, uvoľnenosť a suchosť sú priamymi dôsledkami starnutia pleti. Existujú dva hlavné typy starnutia, o ktoré sa musíme všetci zaujímať - chronologické a environmentálne.

Chronologické starnutie zahŕňa všetky prirodzené veci, ktoré sa pri starnutí stanú každému z nás. To zahŕňa stratu kolagénu a stratu tuku, čo môže viesť k mimickým vráskam a uvoľnenej pokožke, hormonálne vplyvy, ktoré môžu spôsobiť vysušenie pokožky, a gravitácia, ktorá všetko ťahá nadol, čo vedie k tomu, že naša pokožka stráca pevnosť.

Environmentálne starnutie je na druhej strane priamo spojené s naším životným štýlom. Je to výsledok našich dobrých a zlých návykov, ktoré sa teraz odrážajú na vzhľade našej pokožky. Diéta, cvičenie, pobyt na slnku, rutinná starostlivosť o pleť a mnohé ďalšie faktory zohrávajú úlohu.

Dobrou správou je, že existujú veci, ktoré môžeme urobiť pre udržanie zdravej, čistej a atraktívnej pleti:

  • Jedzte zdravú výživu vrátane bezpečnej suplementácie
  • Žite zdravým, aktívnym životným štýlom
  • Chráňte pokožku pred slnečným žiarením
  • Vykonajte denný režim starostlivosti o pleť , ktorý zahŕňa produkty ako Herbalife SKIN®

Pokiaľ ide o mladistvý vzhľad, dôležité je to, čo dávame do tela a na telo. Koniec koncov, najzdravšie vyzerajúca pokožka je vždy najkrajšia.

Ochrana pokožky

Slnko je úžasná vec, ktorú si všetci užívame, no nechránené slnenie je hlavným faktorom starnutia kože a rakoviny kože. Musíme sa chrániť, dokonca aj počas zamračených dní, aby sme si zaistili dlhý a zdravý život - a aby sme pri tom vyzerali skvele.

Slnko má dva typy lúčov, ktoré môžu poškodiť pokožku: UVA lúče, ktoré sú zodpovedné za predčasné starnutie; a UVB lúče, ktoré sú zodpovedné za spálenie od slnka. To však nie je všetko. Vedeli ste, že tie isté lúče môžu tiež spôsobiť šedý zákal, ovplyvniť imunitný systém a spáliť našu pokožku? Každý musí byť chránený! A jedným z opatrení, ktoré môžete urobiť, aby ste ochránili svoju pokožku pred škodlivými UVA/UVB lúčmi, je nikdy nevychádzať z domu bez toho, aby ste mali na sebe produkty starostlivosti o pleť SPF. SPF (Sun Protection Factor) vám dáva vedieť, ako dlho môžete zostať na slnku, kým vaša pokožka začne červenať. A každý je iný.

Takto funguje SPF : Pre ľahkú matematiku povedzme, že vaša pokožka začne červenať, keď je vystavená slnku už za 10 minút. Jednoducho by ste si vzali tých 10 minút a vynásobili ich úrovňou SPF vo vašom produkte. V tomto prípade, ak používate produkt s SPF 30 : 10 minút x 30 (SPF) = 300 minút. Vezmite 300 minút a vydeľte ich 60 minútami, čo sa rovná hodine. 300 minút delené 60 minútami = Výsledok: približne päť hodín štandardnej ochrany pred slnkom.

Ak ste dlhší čas na priamom slnku - napríklad na pláži - mali by ste byť vždy opatrní. Ak váš produkt nie je odolný voči potu alebo vode, musíte ho použiť znova. Ak plávate, cvičíte alebo si dokonca sušíte telo uterákom, riskujete ohrozenie vášho SPF produktu a budete ho musieť znova použiť. Dobrým pravidlom je pre istotu znovu aplikovať približne každých 40 minút na priamom slnku.

Správne množstvo opaľovacieho krému pre vaše telo je približne 30 ml, čo je akurát na naplnenie panáka. A na tvár budete potrebovať lyžičku (5 gramov) opaľovacieho krému. Vždy aplikujte opaľovacie prípravky najmenej 15 až 20 minút pred odchodom na slnko. Ak je vaša pokožka už červená od slnka, škoda je už hotová. Tak nečakajte a natrite si kožu napríklad aj chladivým aloe vera gelom alebo telové mlieko s antioxidantami.

Je dôležité chrániť každú exponovanú oblasť pokožky, vrátane uší, zadnej časti krku a dokonca aj akýchkoľvek plešatých miest. A pre najlepšie pokrytie možno budete potrebovať malú pomoc - môže to byť práca pre dvoch ľudí.

Pamätajte, že najzdravšia pokožka je najkrajšia pokožka!