Vplyv Výživy na Mozog a Reč Detí

17.03.2021

POZITIVITA, RADOSŤ, ZMYSEL ŽIVOTA, ZDRAVIE, VITALITA, ... JAZYK A TVORIVÁ REČ :-)

Stále sa vraciame k týmto témam. Sú veľmi dôležité, ako nosné piliere ľudskej Bytosti. Starostlivosť o Zdravie je našou etickou povinnosťou. Zdravý životný štýl na všetkých úrovniach. Zrejme hlavnou, či jednou z najdôležitejších povinností v rámci sebaúcty. Áno, žijeme náročnú dobu, dáva nám to zabrať. Zrejme máme zo seba "vydolovať" maximum pozitivity, vlastnej kvality a snahy o spoluprácu. Pracovať na sebe od rána, ako vstaneme z postele, na čo najlepšej nálade, kondícii, s otvorenou náručou, v snahe pomôcť lepšej verzii seba samého, aby sme pomáhali svojim najbližším, rodinám a aby sme inšpirovali ďalších ľudí :-)

Pre Zdravie, Vitalitu, stále kvalitnejšiu IMUNITU, potrebujeme na prvom mieste stále pracovať na čo najvyváženejšej výžive. Možno je to niekomu smiešne alebo nie dôležité, ale je to práve tak, že je to zásadné. Nikdy nikto nie je a ani nebude dokonalý. Ani v tomto smere, môžeme sa však stále lepšie vylaďovať. U detí, dospelákov aj dôchodcov. Ľudská dôstojnosť je spojená aj s touto otázkou. Ľudská dôstojnosť je aj o vyváženej a čistej výžive pre človeka. Pristupujeme k sebe dôstojne aj v tejto oblasti?


Asi každý z nás sa pozrie každý deň aj na oblohu, vidíme čo sa deje. Náhodou, je úplne mliečna, Slniečko je ako keby v hmle, zaujímavá je výtvarná činnosť na oblohe, ktorú nám predvádzajú "neznámi" maliari a chlad a mrazenie z oblohy je tiež náhodou. Mnohí ľudia sa nás pýtajú, najmä v poslednom čase, čo to má znamenať? Prečo ich štípu oči, uši, sliznice v nose, hrdle, konečník a pod.? Všimli si, že počasie nie je normálne a ani prirodzené. Asi aj neslávne lietadielko, ktoré nedávno pristálo v Brne, bolo len tak na výlete, aby si zalietalo ponad Čechy, všakže :-)

Ešte stále je medzi nami mnoho ľudí, ktorí sa tvária, že sú úplne blbí. Táto téma geoinžinieringu je obrovská. Budeme jej venovať aj ďalšie články. A áno, ovplyvňuje nás aj umelé tvorenie počasia v rozpore s harmóniou Prírody a Planéty Zem, je to prostredie, v ktorom žijeme.

O to väčší dôvod máme stále zlepšovať svoju Odolnosť a Imunitu.

Mnoho rodičov vníma v súčasnosti problémy detí v školách, hovoria nám o tom. Nosenie rúšok považujú za fatálne. Je to podľa mnohých prúser na prúser. Náročné je byť pozitívny v tejto dobe. Keď sa snažíme, dá sa to.

V tomto smere je zásadné pomôcť výživou s kvalitnou nutričnou hustotou a vyváženosťou aj deťom. Najmä v tomto období. Posilniť tak ich celkové Zdravie, Vitalitu a aj Psychiku. Tu vieme opäť zapracovať aj na tom, aby bol mozog čo najlepšie pripravený vnímať a prijímať informácie pri vyučovaní. Vyváženou výživou vieme veľmi pomôcť deťom, aby boli v pohode a ich myslenie a celkový vývoj bol harmonický a pozitívny.

Existujú vedecké štúdie, ktoré hovoria o tom, že nekvalitná vyživa u detí spôsobuje nezáujem o štúdium, sklony k nihilizmu, určitú degeneráciu IT technológiami. Áno, už jedna hodina denne strávená dieťaťom pred tabletom alebo PC poškodzuje napríklad genetický program ľudskej bytosti najmä detí ...


Neschopnosť myslieť a využívať vitalitu mozgu u detí vedie napríklad k tomu, že detí nečítajú knihy, nechcú sa namáhať a nedokážu sa ani správne vyjadrovať. Vzniká dokonca averzia k jazyku, k materinskému jazyku. Pokiaľ mozgové bunky nedostávaju potrebné množstvo kvalitných proteínov a ďalších častí vyváženej výživy, nedokážu sa vyvíjať a dochádza k utlmeniu schopnosti myslieť. Úplné odovzdanie sa umelej inteligencii je nebezpečné.


Tu poukážeme na zásadný význam jazyka a materinského jazyka pre ľudské bytosti a najmä deti. Áno, aj na jeho uvedomenie si a význam má vplyv vyvážená výživa. Je to spätná väzba.

Systém jazyka má pevnú štruktúru, ktorá je založená na matematicky presných pravidlách. Význam Mozgu, Imunity, čistoty čriev, harmonickej črevnej mikrobioty a vyváženej výživy je v tomto smere veľmi dôležitý. Jazyk je odrazom histórie, kultúry a aj genetiky toho ktorého národa. Je určitým kreatívnym odtlačkom. Z toho dôvodu je dôležité, aby každý jazykový prejav bol, prostredníctvom zachovania jeho pravidiel, vyjadrením úcty k sebe, úcty a vďaky k našim predkom a motiváciou pre našich nasledovníkov. Áno, opäť sme pri Etike, ľudskej dôstojnosti, celistvý obraz ľudskej bytosti, sebaláske :-)

Každý jazykový prejav by mal byť kultivovaným odrazom duše v rytme pulzu krvi našich predkov a úcty k nim.

Kultivovaný prejav sa potom stáva piesňou, ktorá harmonizuje okolie, umením, ktoré týmto spôsobom môže vytvárať každý z nás, kto má dar jazyka, dar reči, dar slova. Každý z nás môže byť básnikom svojho života, skladateľom symfónie, textárom piesní, maliarom svojich moderovaných obrazov, ak bude počúvať hlas svojho srdca a interpretovať to, čo mu hovorí :-)

Kvalitná vyvážená výživa, s nutričnou vysokou hustotou dokáže celé telo a Mozog najmä u detí podporiť k inšpirovaniu seba samých, okolia a k vytváraniu pozitívnych emócii a prejavov, čím opäť harmonizujeme seba aj okolie. Podporujeme tak prejav pozitívnych neurotransmitterov v praktickom živote vo vzťahu kreatívnych odtlačkov a vyjadrenia našich citov, pocitov, myšlienok k okoliu a teda uzatvárame harmonicky kolobeh pre priaznivý vývoj.

Tvorivou rečou a rozvíjaním Jazyka dokážeme prejavovať aj snahu ako odkryť lož, prekuknúť brilantným kladením otázok nečisté úmysly, či zahmlievanie, kamufláže, polopravdy, šikanovanie, znevažovanie, pokrytectvo, atď... Dokážeme sa približovať tak k Pravde.

Slovenský jazyk je svojim charakterom jedinečný s úžasnou kultúrnou tradíciou. Nejde o prázdnu výnimočnosť, je to aj určitá zodpovednosť pre nás. Nesie v sebe esencie jemnej schopnosti prejavovať úprimné emócie, radosť, srdečnosť, pozitivitu. Potvrdzuje to mnoho vedeckých výskumov a štúdií v oblasti lingvistiky. Slovanské jazyky a Slavistika majú v tomto smere mimoriadny význam pre priaznivý vývoj tu a teraz aj ďalších generácií. Už pri ich znení a vnímaní je jasná určitá čistota, kreativita, dynamika a jasnosť na rozdiel od iných jazykov, ktoré pôsobia určitým iba pozlátkom a chladom, suchosťou ako napríklad čeština, nemčina, angličtina a pod.. Nenechajme teda zakrpatieť u našich detí Mozog len preto, že nemajú kvalitnú výživu. Nepodceňujme to, nepodceňujme sami seba a svoju ľudskú dôstojnosť. Urobme niečo preto, aby sme nemali mnoho prípadov detí na základných školách, ktoré nedokážu v 4. či 5. triede vysloviť dve súvislé vety.


Zdravá a vyvážená výživa, Imunita, Vitalita, Zdravie, Kvalitné myslenie a následná tvorba pozitívnych emócii a ich vyjadrení, slov, myšlienok, činov. Tvorivá reč ako produkt čistých myšlienok špecifickej frekvencie je veľmi dôležitou súčasťou tvorenia predpokladov pre priaznivý vývoj. Tvoríme tým súčasť pozitívnej Novej reality. Áno, všetko so všetkým súvisí. Vyvážená výživa na úrovni biochémie tela ovplyvňuje primárne všetko.

Snažme sa u našich detí nepodceňovať výživu. 

Nebuďme arogantní a neľudskí voči našim ratoslestiam. Netvárme sa, že sú iné "dôležitejšie" veci než výživa a nežime v sebaklamoch. Pestrosť výživy je mimoriadne dôležitá. Dajme prednosť Vitamínu C z Prírodných čistých zdrojov a nie syntetickému z lekární.

Pitný režim ...

Nepchajme do detí sladkosti. Doprajme im dostatok Vlákniny, čistých proteínov, fytoživín. Nech sa nám nestávajú prípady, že deti nepoznajú Mrkvu, Kaleráb, Kapustu a hlavne doprajme im kvalitné rastlinné bielkoviny, ktoré sú dôležité pre vývoj Mozgu, ich rast a celkovú regeneráciu ako sú strukoviny šošovica, cícer, fazuľa ale najmä jediná rastlinná kompletná bielkovina a tou je SÓJA, obsahujúca všetky potrebné aminokyseliny.

Ďakujeme všetkým Priateľom za podporu a Prajeme Zdravie a Super Imunitu !!! :-)


© Marian Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, marec 2021

© Andrea Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, marec 2021