Stres ovplyvňuje vašu krásu

14.07.2020

Ako môžete zvládnuť stres a ovplyvniť tak svoje  zdravie a svoj vzhľad.

Viete, že stres môže ovplyvniť zdravie vášho srdca, trávenie, váhu, pamäť a dokonca aj vašu schopnosť dobre sa vyspať ? Stres a nedostatok spánku môžu tiež nepriaznivo ovplyvniť váš vzhľad, spôsobiť škvrny a praskliny, ako aj dehydratáciu, čo môže viesť k jemným vráskam a rýchlejšiemu starnutiu pleti. Stres môže mať tiež negatívny vplyv na vaše vlasy, čo môže viesť k šediveniu a vypadávaniu vlasov. Takže v mene krásy sa tu môžete naučiť de-stresovať.

Naučte sa relaxovať

Pre niektorých ľudí môže byť odpočinok dosť ťažký. Ak si však na rozjímanie môžete vyhradiť niekoľko minút denne, bude dobre slúžiť vašej mysli, telu a duchu. Vstupom do uvoľneného a pokojného stavu uvoľňujete do tela chemikálie, ktoré pomáhajú čeliť stresovým hormónom, ktoré vytvárate. Cvičenie Päť Tibeťanov alebo hlbokých dýchacích cvičení vám môže pomôcť nájsť pokoj. Postupne môžete zmierniť príznaky spojené so stresom, ktoré vás negatívne ovplyvňujú. Každý deň si vyhradzujte 5 až 10 mminút, aby bolo možné relaxovať.

Niekoľko tipov pre relax

Dýchaj

Vyhľadajte miesto, ktoré je tiché a mimo každodenného chaosu. Zatvorte oči, posaďte sa priamo a vysoko a položte ruky do lona.

Pomaly začnite dýchať. Nadýchnite sa nosom, kým sa vaše pľúca nenaplnia, a potom pomaly vydýchnite ústami. Hlboké dýchanie pomôže spomaliť srdcový rytmus a vzbudiť pocit pokoja. Pomáha tiež znižovať krvný tlak.

Ak môžete venovať dýchaniu viac ako 10 minút, urobte to. Niekoľko minút navyše počas dňa vám pomôže iba zmierniť úroveň stresu.

Vstaň a choď

Cvičenie môže byť ideálnym prostriedkom na znižovanie stresu. Zlepšuje nielen váš obeh, ktorý je skvelý pre vašu pokožku, ale uvoľňuje tiež endorfíny, vďaka ktorým sa nebudete cítiť pod napätím aj v pokoji. Choďte teda svižne na prechádzku, zájdite si do fitnescentra alebo si pobicyklujte. Je to perfektný spôsob, ako znížiť stres, vyčistiť myseľ a dosiahnuť zdravú žiaru po cvičení.

Sústreď sa

Nie je nič horšie ako zmätený pocit a pohľad. Namiesto toho, aby ste sa stali úplne ohromení tým, čo pre vás deň ponúka, skúste to ovládať stanovením si priorít. Zapisujte si svoje každodenné úlohy do poznámkového bloku alebo si na to môžete stiahnuť aplikáciu. Pre mňa je jasnejšie, keď vidím rôzne úlohy, ktoré musím splniť. Vidím, čo sa musí urobiť, v porovnaní s tým, čo mám iba v hlave a chcem urobiť. A niekedy si uvedomujem, že môžem presunúť niektoré úlohy do iného dňa. To nielen znižuje môj stres, ale tiež mi umožňuje byť produktívnejšou. A rada ukončujem svoje nedokončené úlohy.

Naučiť sa zvládať stres môže byť ťažké. Hlavne pre workoholikov. Všetci však musíme využiť každú príležitosť, ktorú môžeme, na udržanie nášho stresu na zvládnuteľnej úrovni. Akonáhle budete vedieť lepšie relaxovať, určite si všimnete zmenu vo svojom správaní i na svojom vzhľade. 

Rozlúčte sa s vráskami z napätia a nabite sa energiou!