Rozhodnutie nie je predsavzatie !

01.01.2020

Tak a je to tu znova. Ohňostroje, želania, sny o krásnej postave, priania.... a Nový rok a Nové predsavzatia. 

A čo keby to teraz bolo inak. Žiadne predsavzatia, ktoré sa možno nenaplnia, ale skutočné ROZHODNUTIE. Rozhodnutie k novým začiatkom, ktoré vydrží po zbytok života, ktoré nám pomôže k zdraviu, k naplneniu svojho života a využitia každej vzácnej chvíle v živote.

Čo keby vám niekto povedal, že máte už iba 21 dní života a potom je koniec. A čo keby ste sa dozvedeli, že máte možnosť za 21 dní urobiť zmenu a otočiť kormidlo svojho života smerom o 180 stupňov a naberiete iný smer, nový vietor do plachiet a začnete skutočne žiť.

A čo keby to "čo keby" bolo skutočné a bola tu naozaj taká možnosť. Využili by ste ju? Čo keby skutočne existovala možnosť? A vy by ste museli robiť to, čo vám povedia? 

Ja som takúto možnosť využila už pred rokmi a neoľutovala som. Zmenila som svoje smerovanie. Mám viac energie, mám oveľa lepšiu kondíciu vo svojich 44 rokoch ako v 25, vyriešila som si zdravotné problémy, ktoré ma dlhodobo trápili a som nesmierne šťastná, že svoju vlastnú skúsenosť môžem odovzdávať iným. Pretože je to prax a vlastná skúsenosť.

Vyskúšala som od svojich 15 rokoch, odkedy som na sebe experimentovala, rôzne "diéty", liečiteľov, niektorí by povedali "šarlatánov", homeopatiu, čínsku medicínu... Niečo mi pomohlo krátkodobo, niečo vôbec. Žiadne trvalé a udržateľné riešenia smerujúce k pozitívnym výsledkom.

Nízkosacharidovú diétu nezvládli moje nervy, ketogénnu diétu nezvládol môj žlčník, delená strava zaberala do určitej miery, mastičky na ekzém pomohii len dočasne, bylinkové čaje zaberajú na chvíľu, nie navždy, s vegánstvom to bolo ťažké, nemala som energiu, frutariánstvo na mňa nezaberalo, priberala som. Raňajkovala som kávu alebo radšej nič, aby som nepribrala. Ak som jedla, tak okolo 10.00 alebo 11.00. A čudovala som sa, z čoho priberám. Na niekoho zaberá to a na niekoho ono, ale väčšinou to boli vždy extrémy. A extrémy vedú len do slepej uličky...

A potom to prišlo. Konečne som to po mnohých rokoch hľadania, štúdia a bádania na sebe našla. Vegetariánska bezmäsitá strava s kvalitnými rastlinnými bielkovinami, doplnkami výživy, pitným režimom, športom, pobytom v Prírode, pravidelným cvičením Päť Tibeťanov a zmenou postoja. 

Výsledok: lepšie nervy, lepšie trávenie, viac radosti, viac optimizmu...

Proteíny mnoho ľudí odmieta. Jedna z odpovedí: "Sú pre športovcov, obsahujú steroidy a potom budem chlpatý, budem mať veľké svaly a to nie je nič pre mňa:)

Prečo proteíny toľko ľudí odmieta? Hlavne tie kvalitné rastlinné?

Pretože nevedia vôbec, aký je význam slova proteíny. PROTEÍNY = BIELKOVINY. BIELKOVINY sú základnou stavebnou látkou nášho tela a života všeobecne. Zjednodušene povedané, naša DNA je sama tvorená z proteínov. (Podrobnejšie na Wellness škole). Pokiaľ ich nemáme, naše bunky hladujú, naše orgány hladujú, nemajú sa z čoho regenerovať a nastáva začarovaný kruh, jojo efekt, problém vypnutia tukových buniek...

CHRONICKÁ ÚNAVA - NEDOSTATOK ENERGIE - ZOBANIE - VYJEDANIE CHLADNIČKY "NOČNÝMI SOVAMI" - NADVÁHA - OBEZITA....  A TO ISTÉ U DETÍ LEN V OPAČNOM PORADÍ - CHRONICKÁ ÚNAVA VYJADRENÁ HYPERAKTIVITOU - TLMENIE LIEKMI - NARUŠENIE HORMONÁLNEHO SYSTÉMU A ĎALŠIE PROBLÉMY VEDÚCE K NADVÁHE A OBEZITE, PSYCHICKÝM PROBLÉMOM....

ROZHODNUTIE je na každom z nás. 

21 dní nie je tak veľa a vlastná skúsenosť je na nezaplatenie.

ČISTENIE - VÝŽIVA - REGENERÁCIA a ZDRAVÉ RAŇAJKY SÚ ZÁKLAD.

Tak ako sa znova a znova opakuje rok, tak sa so železnou pravidelnosťou regenerujú aj bunky v našom tele. Oni sa nerozhodujú, je to dané, my im musíme dodať výživu, zbaviť ich toxínov (pomôcť im sa očistiť) a ostatné už urobia za nás. Je však na nás, či urobíme rozhodnutie, lebo od toho závisí, ako kvalitne a dlho budú naše bunky fungovať. Naše zdravie závisí na našej zodpovednosti, našom rozhodnutí a nie na predsavzatí. Predsavzatia sú bunkám na nič:(  Oni sú totiž disciplinované a majú systém.

BEZ ROZHODNUTIA TO NEJDE A BEZ ROZHODNUTIA SA NEZMENÍ NIČ !!!

... NO A ZABUDLA SOM NA DISCIPLÍNU...


© Andrea Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, január 2020