Prečo priberáme?

25.06.2018

Skúšate jednu diétu za druhou.

Zdravo jete.

Cvičíte.

A napriek tomu stále priberáte. Možno len mierne, možno výrazne. Alebo možno ani nepriberáte, len sa vám nedarí zhodiť tých pár nechcených kíl navyše tak rýchlo, ako ste boli zvyknutí. Popritom vás môžu trápiť hormonálne poruchy, migrény, depresie, kožné problémy, bolesti kĺbov, syndróm dráždivého čreva alebo iné zažívacie ochorenia. Netušíte prečo, ale niekedy zjete niečo zdravé, postavíte sa na váhu a zistíte, že vážite viac. Vyskúšali ste už všetko, čo predtým zaberalo: diéty, pôsty, cvičenie - ale vaša hmotnosť nie a nie klesnúť. Ak ste na tom podobne ako tisíce iných ľudí, musíte byť hlboko frustrovaní.

Prečo vaše telo nereaguje?

Počuli ste už vety typu:

"Existujú zdravé a nezdravé potraviny. Jedzte len zdravé potraviny a budete štíhli a plní energie."

"Striedme stravovanie je kľúčom k strate hmotnosti."

"Tuky by ste mali obmedziť na minimum."

"Ak spálite viac kalórií, ako spotrebujete, schudnete."

"Ženy by mali prijímať do 1500 a muži do 1800 kilokalórií denne, aby schudli."

Najzákernejšími nepriateľmi pri regulovaní hmotnosti sú na najzákladnejšej úrovni:

  1. zápaly spôsobené toxickými látkami v našom organizme
  2. nedostatok vody
  3. nevyvážený pomer minerálnych a stopových prvkov v strave, ktorý nesprávnym spôsobom ovplyvňuje endokrinný systém
  4. vyčerpanosť energetického systému organizmu 
  5. nevyváženosť energetických vonkajších obalov a centier (čakier) ľudskej bytosti, absencia a ignorovanie duchovnej zložky ľudskej bytosti a iné...

Každý sme vesmírom sám o sebe a biochemické procesy prebiehajúce v našom organizme ovplyvňuje životné prostredie, epigenetika, psychika, vlastný energetický systém, pohybová aktivita atď. Keď zistíme príčinu, riešenie bude jednoduchšie. Internet je plný informácií, ktoré sú mnohokrát iba útržkovité, mätúce a dať si ich do súvislostí vyžaduje čas, poznatky, vyznať sa trocha v biochémii a architektúre súvislostí ľudského organizmu. Od zápalu a malých problémov je už len krôčik k chronickým civilizačným ochoreniam. Prevencia je lacnejšia ako liečba. Dostať sa do rúk farmaceutických korporácií a nášho zdravotného systému je cestou do začarovaného kruhu, z ktorého nie je úniku.

Ak ste sa rozhodli s tým niečo urobiť, sme tu pre Vás. Spoluprácou s nami môžete zistiť príčiny vašich problémov, nastaviť detoxikačný program a inšpirujeme Vás aj zostavením jedálnička, mnoho informácií sa môžete dozvedieť na našich pravidelných seminároch. 

Pokiaľ ste zaneprázdnení, sme vám k dispozícii aj u vás doma prostredníctvom individuálnych konzultácií, kde na konkrétnom príklade vo vašej kuchyni a komore :-) vám môžeme ukázať, ktoré potraviny vám škodia a ktoré prospievajú a môžu byť jednou z príčin. Poviete nám váš príbeh a pustíme sa do toho. Chce to však vôľu s tým niečo urobiť :-) Rozhodnutie je na vás.  

autor : © Andrea Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, jún 2018