Prečo cvičiť Päť Tibeťanov?

12.08.2019

Moderná veda vrátane medicíny namietajú, že proces starnutia nie je možné zvrátiť. Tisícky čitateľov knihy Petra Keldera: Päť Tibeťanov, ktorí sa riadili inštrukciami v knihe tvrdia, že dosiahli nemožné: telesne omladli. Prinajmenej traja vedci potvrdili, že v rozpore s vedeckým poznaním, proces starnutia je možné spomaliť, ba dokonca zvrátiť. 

Podľa Petra Keldera a plukovníka Bradforda (viď kniha):

- Pravidelným a správnym cvičením piatich rítov sa aktivuje obrovské množstvo životnej energie a zrýchľuje sa prúdenie energie. Tento proces upevňuje zdravie, zvyšuje vitalitu a predlžuje život.

- Čakry spolupracujú so siedmymi žľazami s vnútorným vylučovaním. Životná energia prechádza čakrami a do tela prúdi cez endokrinné žľazy.

- Nerovnováha v endokrinnom systéme spôsobuje nerovnováhu vo fyzickom tele a pôsobí aj na psychiku, vedie k starnutiu, zapríčiňuje ochorenie, úpadok organizmu....

- Cvičením Päť Tibeťanov sa vytvára uzavretý, plynulý energetický systém medzi orgánmi, endokrinnými žľazami a vylučovaním hormónov, systémom čakier, prúdením životnej energie a samotným zdrojom života. Naťahovanie, spevňovanie, otáčanie, vystreté polohy rítov stimulujú endokrinné žľazy a čakry, pretože tie sa stláčajú a uvoľňujú. 

- Ťažko sa dá presne vysvetliť, ako jednotlivé ríty ovplyvňujú isté čakry a endokrinné žľazy. Keby sme sa o to pokúsili, dopustili by sme sa typickej chyby západného mechanistického myslenia. 


Môžeme potvrdiť z vlastnej skúsenosti, pretože cvičenie Päť Tibeťanov je jedna z každodenných pravidelných súčastí nášho života. Podobne môže potvrdiť tento priaznivý význam cvičenia aj mnoho našich známych či priateľov ...


Skutočne dlhodobé a disciplinované cvičenie 5 Tibeťanov prináša preukázateľné výsledky na mnohých úrovniach, nielen na fyzickej. Podstatné je vykonávať toto cvičenie správnym spôsobom, čo by mohlo na prvý pohľad vyzerať ako veľmi jednoduché až zanedbateľné. Nie je tomu tak, pri cvičení treba byť dôsledný. 

Na internete sa nachádza ku dnešnému dňu "vyvesených" minimálne okolo 20 spôsobov cvičenia Päť Tibeťanov, avšak podľa nášho názoru podporeného praxou ani jedno z nich nie je správne. V našom článku uvádzame presný návod jednotlivých cvikov, ktorý je jednoznačne osvedčený v praktickom živote  Cvičenie 5 Tibeťanov podporuje nielen vitalitu a sviežosť fyzického tela, ale aj kompletnú harmonickú činnosť celého endokrinného systému, čo je pre zdravie ľudskej bytosti zásadné.

Presný a správny popis cvičenia Päť Tibeťanov s veľmi kvalitným výkladom priaznivého pôsobenia na Zdravie a pozitívny vývoj ľudskej bytosti je možné nájsť na stránke: https://www.novaduchovnicesta.cz/informace/a29c-jak-a-proc-cvicit-pet-tibetanu/


Kvalitná výživa fyzického tela, vyvážená a pestrá (...živá a surová, zelenina, ovocie, orechy, slnečná hmotná výživa...) v spojení s kvalitnými výživovými doplnkami, enzýmami, proteínmi,  vitamínmi, dostatočným množstvom vlákniny, pitným režimom, pri cvičení Päť Tibeťanov preukázateľne podporujú skvelé optimálne zdravie, kvalitne vyživujú ľudskú bytosť nielen na fyzickej úrovni ale aj nehmotnej úrovni a zvyšujú jej priaznivý vývoj.

Správne každodenné cvičenie 5 Tibeťanov je nielen podľa nášho vnímania a skúseností v praktickom živote jednoznačne práve tým skutočne jediným cvičením na Planéte Zem, ktoré vplýva na správnu a vyváženú činnosť všetkých duchovno - energetických orgánov (čakier). Optimálny počet opakovaní cvičenia je 21 krát denne. Je možné rozdeliť si cvičenie na viac krát, teda napríklad 3 x 7 opakovaní. Z vlastnej skúsenosti cvičíme aj večer pred spaním. Okrem priaznivých výsledkov pre ľudskú bytosť v hmotnom svete, fyzickom tele, sa rozvíjajú aj nehmotné časti ľudskej bytosti optimálnym spôsobom.

Nemáme potrebu nikoho presviedčať. Vlastná skúsenosť mnohých ľudí je jasná. Môžeme len inšpirovať. Cvičenie Päť Tibeťanov nemá nič spoločné s jogou (...aj keď mnohí si to mylne myslia), žiadne spoločné prvky ani duchovné, filozofické, či energeticko - informačné základy. Pochopiteľne, že okrem priaznivých účinkov na ľudské zdravie a vitalitu fyzického tela sa stabilným cvičením otvárajú aj nové schopnosti ľudských bytostí ...

Cvičenie Päť Tibeťanov prináša mnoho významov pre priaznivý praktický život ľudskej bytosti. Samozrejme každá bytosť je individualita a k novým harmonickým schopnostiam sa môže prepracovať v rôznych časových horizontoch. Z našej skúsenosti doplňujeme v praktickom živote cvičenie Päť Tibeťanov aj inými cvičeniami fitness, rekreačným športom, najmä turistikou, pobytom a pohybom v Prírode. Tu sa nedá ničomu rozkazovať, výlučne vlastná iniciatíva a trpezlivý prístup prináša ovocie...

Pokiaľ však máte záujem o ďalšie informácie týkajúce sa cvičenia a skúseností s cvičením, viac sa dozviete v našom Štúdiu zdravia, kde vysvetlíme a ukážeme aj cvičenie. 

Tešíme sa na Vás a Vašu návštevu v našom Štúdiu :-) 
.

© Andrea Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, august 2019

© Marian Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, august 2019