Poznáte účinky ALOE VERA 2. časť?

21.01.2022

Naše telo sa skladá prevažne z vody. Či už konzumujeme vodu z jedla alebo nápojov, je životne dôležitá pre optimálne každodenné fungovanie.

Voda je nevyhnutná v každej živej bunke v tele a poskytuje nespočetné množstvo výhod od metabolizmu a regulácie teploty až po trávenie a premasťovanie kĺbov.

Trhy sú plné farebných džúsov, sýtených limonád a energetických nápojov, ktoré sú pre spotrebiteľov ľahko dostupné, no mnohí si neuvedomujú, že tieto produkty obsahujú vo veľkom množstve cukry a soľ. Takže prínos hydratácie prevažuje nad rizikom nesprávnej výživy.

Význam hydratácie pre trávenie

Pre tých, ktorí majú vyváženú stravu, viac ako 70 percent príjmu tekutín pochádza z nápojov, ako je voda, káva, mlieko, džús, sóda a čaj. Väčšina ľudí si neuvedomuje, že denným príjmom potravy sa spotrebuje značné množstvo tekutín. Takmer všetky potraviny obsahujú nejaké množstvo vody, ale ovocie a zelenina majú obzvlášť vysoký obsah vody, čo z nich robí rozumnú voľbu na konzumáciu.

Voda sa podieľa na celom procese trávenia od začiatku až do konca.

 1. Všetko to začína slinami, kde vaše ústa začínajú proces rozkladu jedla.
 2. Jedlo sa dostane do žalúdka a uvoľnia sa žalúdočné šťavy. Toto vysoko kyslé prostredie rozdrví vaše jedlo na pastu, ktorá sa ďalej trávi v tenkom čreve.
 3. V hrubom čreve voda pomáha rozpúšťať rozpustné vlákna, čo im umožňuje napučať a pridať objem.
 4. Podobne aj nerozpustná vláknina, ktorú jete, má tendenciu zachytávať a priťahovať vodu, a nie ju absorbovať, čo pomáha podporovať pravidelné vyprázdňovanie.

Voda je teda od začiatku až do konca neoddeliteľnou súčasťou tráviaceho procesu. Všetci vieme, že limonády, energetické nápoje a kávové zmesi môžu mať vysoký obsah cukru, čo výrazne znižuje účel ich konzumácie.

Veľkou otázkou je, aké zdravé možnosti majú spotrebitelia okrem čistej vody? Existuje množstvo zdravých rastlinných živín, ktoré možno pridať do čistej vody a získať osviežujúco lahodný nápoj. Aloe vera je skvelým príkladom.

Výhody šťavy z aloe

Šťava z aloe, vyrobená z rastliny aloe vera, je nápoj, ktorý podporuje vaše potreby hydratácie a zároveň poskytuje tráviace výhody. Prírodná rastlina aloe vera obsahuje minerály, niektoré bielkoviny a polysacharidy, okrem iných látok nazývaných fytonutrienty, čo sú zdraviu prospešné zlúčeniny nachádzajúce sa v rastlinách.

Okrem živín nachádzajúcich sa v aloe vera obsahuje aj horkú zložku zvanú aloín. Aloíny pôsobia ako preháňadlo a nemali by sa užívať. Na bezpečnú konzumáciu vedci vyvinuli proces čistenia, známy ako odfarbovanie, ktorý odstraňuje aloíny zo šťavy z aloe.

Verte či nie, drevené uhlie ako látka veľmi účinne viaže a odstraňuje aloín. Odfarbením prechádza vylisovaná šťava cez filter s aktívnym uhlím, aby sa odstránili laxatívne zložky, ako sú aloíny, na zanedbateľnú úroveň, pričom sa zachovali kľúčové zlúčeniny, ktoré aloe vera ponúka.

Dnes môžu spotrebitelia využívať výhody aloe v mnohých formách - šťava, koncentrát alebo práškový extrakt - na zmiešanie s inými nápojmi, ako je čaj alebo voda. Jeho pridanie do vášho nápoja vám môže pomôcť zostať lepšie hydratovaný a tiež získať potrebnú podporu trávenia.

Herbalife Nutrition je svetový líder v oblasti kvality a čistoty aloe vera. Náš záväzok Seed to Feed zaručuje vysoký štandard kvality prostredníctvom prísnych procesov, ktoré odstraňujú nečistoty a zaisťujú bezpečnosť našich hotových produktov, vrátane našej najpredávanejšej šťavy z aloe vera prémiovej kvality.

Zameranie na náš bylinný koncentrát aloe

Herbal Aloe Concentrate vyrobený z prvotriednej kvality aloe je jedným z našich vlajkových produktov, ktoré podporujú zdravie tráviaceho traktu.

Aby ste využili jeho výhody, stačí zmiešať 1/2 fl. oz. (3 viečka) so 4 fl. oz. z vody. Môže sa tiež zmiešať s inými nápojmi, ako je čaj, a dokonca aj s kokteilom Formuly 1, aby ste zvýšili príjem tekutín.

Tu je niekoľko funkcií a výhod nášho bylinného koncentrátu aloe:

 • Podporuje zdravé trávenie.
 • Podporuje vstrebávanie živín.
 • Podporuje celkové zdravie čriev.
 • Je k dispozícii vo viacerých príchutiach, ako je mango, hrozno, mandarínka a brusnice.
 • Keď je pripravený podľa pokynov na etikete, má nula kalórií.

Kvalitné ingrediencie v každej fáze procesu

Vývoj nášho prvotriedneho aloe vera zahŕňa niekoľko prísnych procesov na zabezpečenie kvality. Tie obsahujú:

 1. Získavanie aloe vera od skúsených farmárov z Mexika. Listy aloe vera sa pestujú a pestujú v úžasných podmienkach pestovania a potom sa ručne zbierajú, aby sa získali len tie najlepšie.
 2. Listy sa potom umyjú, dezinfikujú a pomelú, čím sa získa šťava.
 3. Šťava sa filtruje pomocou potravinárskeho aktívneho uhlia, aby sa odstránili aloíny.
 4. Šťava opäť prechádza cez filtre, aby sa odstránili všetky pevné látky.
 5. Nakoniec sa šťava upraví na pH, znova sa prefiltruje, pasterizuje a kondenzuje na koncentrát.

Špecializovaní vedci spoločnosti Herbalife Nutrition, ako napríklad Isabel Garcia Tornadu , venovali roky výskumu vytváraniu najlepších produktov a prísad , ktoré Herbalife Nutrition môže ponúknuť. Okrem iných pracovala na zvyšovaní vedomostí o aloe vera. Výsledky ich vedeckej práce boli prezentované na mnohých medzinárodných kongresoch a udelili jeden z najvyšších úspechov: patent.

Tento patent zahŕňa metódu, ktorá vedie k unikátnej šťave z aloe, ktorá má pozitívny vplyv na človeka bez laxatívnych účinkov. Patentovaný výrobný proces pre náš Herbal Aloe Concentrate potvrdzuje naše úsilie vytvárať inovatívne a zdravé produkty.

Bylinné recepty na koncentrát z aloe

Väčšina našich zákazníkov kombinuje Herbal Aloe Concentrate s vodou alebo čajom, ale vedeli ste, že sa dá použiť aj pri varení? Okrem chutného nápoja možno našu šťavu z aloe vera použiť aj ako špeciálnu prísadu do rôznych jedál a dezertov. Tie si ukážeme v poslednej 3. časti.


© Andrea Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, január 2022

© Marian Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, január 2022