Platonická láska k Zdravému životnému štýlu

10.07.2021

V poslednom čase sa stretávame u niektorých ľudí s platonickou láskou k Zdravému životnému štýlu :-)

Ako takáto "platonická láska" v tomto prípade vyzerá?

Určite sa vám stalo, že sa vám v mladosti alebo v puberte páčil chlapec alebo dievča. Stále ste sa na neho alebo na ňu pozerali a mali ste vnútorný pocit, že to môže byť ten pravý alebo pravá.

V čom bol problém?

Ten rozporuplný pocit, čo urobiť, ten prvý krok, čo na to povie? Ako budem pred ním / ňou vyzerať? Bude ma chcieť? Bude sa mi smiať?

Tá hanba, urobiť prvý krok a mať na tvári rumenec, dať na javo, že sa mi páči.

Až nastal čas rozhodnutia, ktoré neprišlo.

Prešlo mnoho rokov a človek "dospel". Našiel si inú, iného ale v podvedomí niekde skryte zostáva stále ten pocit, prečo som to vtedy neurobil (a), prečo som ju (jeho) neoslovil (a)?


Sme vďační, že u nás dvoch to takto nie je, sme vďační, že sme spolu :-)


MNOHO ĽUDÍ MÁ PROBLÉM, ŽE ŽIVOT NÁM PRETEČIE MEDZI PRSTAMI A MY SA TRÁPIME S PARTNEROM, KTORÝ/Á NEBOL TEN PRAVÝ/Á. A UMIERAME S MYŠLIENKOU NA NAŠU PLATONICKÚ LÁSKU.

A TAK JE TO AJ S PLATONICKOU LÁSKOU K ZDRAVÉMU ŽIVOTNÉMU ŠTÝLU. VŠETCI PODVEDOME VIEME, ŽE JE TO TO, ČO MUSÍME UROBIŤ, ABY NÁŠ ŽIVOT BOL ZDRAVŠÍ, ABY SME BOLI VESELŠÍ, RADOSTNEJŠÍ, ALE ...

... BOJÍME SA UROBIŤ TEN ZÁSADNÝ PRVÝ KROK A TÝM JE PRÁVE ROZHODNUTIE

PEVNÉ A NEODVOLATEĽNÉ, KTORÉ BUDE TRVALÉ A DO KONCA ŽIVOTA A MY SVOJ ŽIVOT PREŽIJEME V ZDRAVÍ, NEBUDEME NA OBTIAŽ SVOJIM DEŤOM, PRETOŽE BUDEME SEBESTAČNÍ

ĽUDIA, KTORÍ EŠTE MÔŽU, PRETOŽE VLÁDZU SA NEROZHODNÚ, PRETOŽE IM TENTO KROK PRÍDE ZAŤAŽKO. TO PREDSA VYŽADUJE NEJAKÉ ÚSILIE ...

... A NÁJDEME SI MINIMÁLNE TUCET VÝHOVORIEK PREČO NIE A TAK SA ZDRAVIE STÁVA PRE NÁS PLATONICKOU LÁSKOU DO KONCA ŽIVOTA A MY SI PRED SMRŤOU POVIEME: VEĎ SOM SA MOHOL VTEDY ROZHODNÚŤ A UROBIŤ SVOJ ŽIVOT INÝM ...

ZOSTÁVAME TAK ZBABELÝM KURAŤOM (KTORÉ SA ĽUTUJE) ALEBO OBMEDZENÝM KRETÉNOM (KTORÝ SA VYHOVÁRA NA INÝCH) A PLAČEME VEČER DO VANKÚŠA, KEĎ SA CÍTIME ZLE, STÁVAME SA SÚČASŤOU ZDRAVOTNÉHO SYSTÉMU A NECHÁVAME SA ZMANIPULOVAŤ, PRETOŽE SME SA NENAUČILI ROZHODOVAŤ SPRÁVNE A NEVIEME SI VYBUDOVAŤ IMUNITU. Alebo sme polovičatí, nejdeme na plno ...

PRETOŽE IMUNITA JE VÝSLEDKOM SPRÁVNYCH ROZHODNUTÍ A KEĎ MÁME IMUNITU, LEN TAK SI NA NÁS NETRÚFNU BAKTÉRIE, VÍRUSY, ZÁPALY A RÔZNE "-ÍDY A ÓZY". LEN MY SME TÍ, KTORÍ MAJÚ MOŽNOSŤ REGENEROVAŤ SVOJU DNA SPRÁVNYM ROZHODNUTÍM.

PRETOŽE SME NEUROBILI ROZHODNUTIE "TU A TERAZ" STAŤ SA LEPŠOU VERZIOU SAMÉHO SEBA

JE URČITÁ HRANICA, KEDY SA UŽ ZAČÍNA ŤAŽKO, ALE VŽDY JE MOŽNOSŤ ZAČAŤ .....


Zásadný problémom, s ktorým sa stretávame aj u niektorých ľudí, ktorí začnú pracovať na sebe v oblasti Zdravého životného štýlu je ich NEPravdivosť. 

Nie sú pravdiví. Hrajú svoje divadlá a žijú v sebaklame. Ani len pred najbližšími v rodinách nedokážu byť pravdiví. Dostávajú náznaky preto, že treba niečo zmeniť, ktoré ignorujú. Ich Ego vedome alebo nevedome bráni v tom, aby si priznali, že je potrebné sa zastaviť. 

A potom dochádza k väčším sebaklamom, problémom, nedostatku etiky, mravnej iniciatívy, vôle pre sebazlepšovanie, či životným haváriám.


Celá súčasná situácia na Zemi hovorí aj o tom, že drvivá väčšina ľudí stratila princíp mravných hodnôt v živote, zmysel života, zmysel pre Pravdu, Krásno, Dobro, Svetlo ... Sú trhoví, plytkí a vedení nihilizmom, konzumným egoizmom (česť výnimkám). 

A týka sa to každej oblasti života, vedou počínajúc, cez politiku a vzdelávaním detí končiac.

V tom, byť Pravdivý im (ľuďom) však nikto nepomôže. Prekonať Strachy v sebe a byť Odvážny je o vnútornej sile. Schopnosti uvedomiť si, že neznáme a neisté, nás posúva dopredu. Je to pre nás výzva, Výjsť zo svojej Zóny Komfortu.

To nie je o tom, že 2 krát do mesiaca dám na sociálnu sieť fotografie, čo robím v rámci svojej zmeny. To je o žití 24 hodín denne. Premene k lepšej verzii seba. Inšpirovaniu okolia a vrúcnosti ... 

Pekné leto, plné Vitality a Relaxu prajeme :-) a veeeeeeeeľa Odvahy ...


© Andrea Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, júl 2021

© Marian Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, júl 2021