Zdravie, elektromagnetické polia a výživa

21.01.2021


Možno, že to vyzerá čudne ... ale prostredie z okolia na nás ľudí tlačí rôznymi negatívnymi formáciami energií parazitujúcich tendencií. Samozrejme, že to nie je náhoda. A je Pravdou, že ide aj o cielené zásahy, ktoré môžu smerovať vo svojom výslednom vplyve na elimináciu ľudských bytostí, teda v konečnom dôsledku na oslabenie Imunity a Zdravia.


Dnes sa stručne pozrieme aj na vplyv elektromagnetických polí na Zdravie a či ich vieme opäť prácou na Sebe, Sebazlepšovaním celkového stavu bytosti vyladenia a Imunity, Zdravia a Výživy ovplyvniť ...

Vďaka bezdrôtovej technológii je náš život hračkou! Všetci žijeme "civilizovanejšie" so svojimi inteligentnými telefónmi, notebookmi, tabletmi, bezdrôtovými slúchadlami, inteligentnými televízormi a inteligentnými spotrebičmi. Ale tieto zariadenia a mnoho ďalších vyžarujú elektromagnetické pole. Čo teda tieto polia spôsobujú nášmu telu? A ktoré potraviny nám môžu pomôcť v ochrane našej bytosti, posilnenie Integrity a Zdravia a Imunity proti škodlivým účinkom?


Celý deň sme obklopení elektromagnetickými poľami. Zobúdzame sa na budík v telefóne. Keď prídeme do práce, zapneme si laptop a pripojíme sa na internet. Na obed podaktorí ohrievame zvyšky v mikrovlnke z predošlého dňa. Keď prídeme z práce domov, zapneme rádio alebo chatujem s najbližšími. Po večeri diaľkovým ovládačom zapneme Apple TV a sledujeme svoje obľúbené relácie. A pravdepodobne existujú ďalšie desiatky kontaktných miest s elektromagnetickými poľami, o ktorých vôbec nevieme.

Viete, že napríklad nie je Zdravé používať pri vstávaní budík? Naozaj. Sú na to vedecké metaštúdie. Je to preto, lebo vaše telo sa vystavuje stresovej šokovej terapii a zbytočne sa vylúči nadmerné množstvo kortizolu z nadobličiek. Poškodzujete si tým endokrinný systém a následne trávenie, mozog, srdce, atď... Prirodzené vstávanie je správnou cestou, nastavenie vlastných vnútorných hodín :-)

Všetky zariadenia s rádiovými vlnami alebo s pripojením Wi-Fi vyžarujú elektrické a magnetické polia, ktoré sa často označujú ako EMF (electro-magnetic fields). Nedávny výskum na potkanoch ukázal koreláciu v závislosti od úrovní a frekvencií vystavenia nízkofrekvenčným elektromagnetickým poliam a rastu rakovinových buniek. Existujú však aj tajné programy a štúdie, ktoré neboli zverejnené a tieto sa zaoberajú skúmaním EMP už 60 rokov, napriek tomu sa stále tvrdí, že EMP nemajú vplyv. Business je business :-)

Tieto EMP môžu spôsobiť poškodenie buniek podobne ako aj iné zdravotné riziká, ako sú znečistenie prostredia, fajčenie a nesprávna strava. Nie je však potrebné zahodiť všetku vašu bezdrôtovú elektroniku - proti všetkým možným negatívnym účinkom môžeme bojovať špecifickými potravinami a výživou.


Čo robia EMF s našim telom?

Všetky živé tvory generujú elektrické a magnetické prúdy v našich telách. Tieto vlny pomáhajú stimulovať nervy, pohyby svalov a ďalšie biologické funkcie. Rovnako tak vnímame prirodzenú magnetickú silu zo Zeme a preto kompas ukazuje na sever a vtáky vedia, že v zime letia na juh. Silami týchto polí sú nabité častice hmoty zložené z elektrónov a protónov.

Pre vašu predstavu. Určite ste už niekedy videli, ako staré auto niekde na poli hrdzavie? Alebo vyhodíte jablko alebo banán, ktoré sú už znedé a prezreté, nevhodné na zjedenie? Toto je chemický proces nazývaný oxidácia. EMF môžu mať podobný účinok na naše bunky. Keď žiarenie preniká do buniek v našom tele, aktivuje negatívnu reakciu na bunkový stres. Keď sa v ľudskom tele stratia niektoré naše atómy elektróny, produkujú voľné radikály, ktoré v našich bunkách vyvolávajú oxidačný stres.

To zhoršuje stav našich buniek podobne ako u hrdzavého starého auta kvôli nadmernému množstvu voľných radikálov a tieto zároveň ničia bunkové membrány. Nakoniec bunky zoslabnú a umrú. Tieto voľné radikály navyše poškodzujú DNA, tukové tkanivo, bielkoviny a mitochondrie, čo môže viesť k vážnym zdravotným problémom. S týmito stresormi však môžeme urobiť ich elimináciu tým, že zvýšime svoju sebaobranu, Imunitu. Antioxidanty sú bieli rytieri, ktorí ničia tieto radikálne voľné elektróny.

Keď EMF preniknú do jadra bunky, úplne obídu obranné mechanizmy bunky generovaním takzvaných reaktívnych foriem kyslíka (ROS). EMF môžu spôsobiť nadprodukciu ROS. A hoci ROS nie sú vždy zlé, môžu byť toxické, ak nie sú regulované a to z dôvodu nadmerného množstva produkcie voľných radikálov. To spôsobuje oxidačný stres, ktorý môže viesť k nespočetnému množstvu chronických ochorení.

"Výskum ukázal, že vystavenie EMF vyvoláva zmeny na bunkovej úrovni. Nové technologické stresory, ako napríklad pokrok v oblasti technológie 5G, sa exponenciálne zvyšujú. To nemôžeme zmeniť. Môžeme urobiť niečo preto, aby sme si boli istí, že naše telá sú obohatené o všetky vitamíny a minerály, ktoré potrebuje telo na boj proti účinkom EMP. " vyjadril sa Jeffery Palmer, riaditeľ oddelenia Brain Health & Energy Medicine v spoločnosti Third Space.

Aj napriek všetkým týmto informáciám je dôležité poznamenať, že pri podrobnom uvádzaní zdravotných problémov spojených s expozíciou EMP sú literatúra a štúdie obmedzené. Väčšina dôkazov je odvodená zo štúdií na zvieratách na bunkovej úrovni. Svetová zdravotnícka organizácia uskutočnila prostredníctvom monografií určitý výskum o meniacich sa elektromagnetických poliach a zistila, že v súčasnosti nie je potrebné sa "obávať". Naďalej však hodnotia účinky EMP pomocou iných metodík, pretože izolovanie premenných v súvislosti s ľudským zdravím je veľmi ťažké určiť.


Potraviny, VÝŽIVA, ktoré pracujú pre našu obranu a Imunitu !

Diéta, resp. lepšie povedané určité HARMONICKÉ výživové pravidlá, môžu hrať kľúčovú úlohu pri posilňovaní našej antioxidačnej kapacity tým, že zvyšujú náš príjem potravín, ktoré majú ochranné vlastnosti proti EMF. Napríklad hlúbová zelenina, ako je brokolica, ružičkový kel, kel a kapusta, obsahujú živiny, ktoré inhibujú určité druhy rakoviny, majú vysoký obsah antioxidačných látok a majú protiradiačné vlastnosti.

Zameranie sa na fermentované potraviny, ako je jogurt, cmar a nespracované syry, môže ďalej podporovať dobré baktérie v črevnej mikrobiote. Tieto pomáhajú zabrániť, aby sa do tela vylučovali vedľajšie produkty vystavenia sa žiareniu. Potraviny obsahujúce omega-3 mastné kyseliny, vitamín C, ZINOK, vitamín E, SELÉN, Melatonín (aminokyselina Tryptofán), Cysteín a ďalšie potraviny bohaté na fytonutrienty, to všetko pomáha chrániť telo pred rastom rakovinotvorných buniek pred vystavením EMP.

Konkrétne myslite na špenát, mandle, sójové bôby, vajcia, pomaranče, lososa, vlašské orechy, PARA orechy a čerešne.

Nasledujúca tabuľka je užitočná na identifikáciu https://www.facebook.com/groups/lepsiazdravsisvet/announcements


Na boj proti rastúcej výzve vystavenia EMP odporúčame holistický (celostný) prístup k zdraviu celého tela. Aby sme zbavili bunky voľných radikálov a bojovali s oxidačným stresom, musí byť naše telo v pozitívnej a aktívnej primeranej výkonnosti. To znamená, že máte dostatok spánku, cítite sa emocionálne vyrovnaní a diskutabilne najdôležitejšia zložka - posilňujete svoje telo správnymi živinami. To pomôže nielen chrániť vaše telo pred EMF, ale aj pred inými vonkajšími stresovými faktormi.

Napríklad ja si dávam každý deň od septembra až do apríla zvýšené dávky VITAMÍNU C a D.

Ak chcete vedieť viac, nech sa páči : https://www.facebook.com/groups/lepsiazdravsisvet/announcements


Posilnením svojich buniek umožníte telu odstrániť oxidačný stres, toxíny a voľné radikály. Dávate vašim bunkám šancu na boj - schopnosť udržať si obranu proti vonkajším zásahom. Na druhej strane, ak naše bunky nie sú plne vyživené, odoberá to telu schopnosť byť zdravým. Oslabuje váš imunitný systém a zvyšuje pravdepodobnosť chronického ochorenia, pretože viac energie sa spotrebuje na boj proti voľným radikálom a chorobám, než aby fungovali na najvyššej úrovni.

V súčasnej bezdrôtovej spoločnosti sa elektromagnetickým poliam nedá vyhnúť. Aj keď prebieha výskum zdravotných rizík pre nízkofrekvenčné neionizujúce žiarenie, existuje niekoľko jednoduchých krokov, ktoré môžete urobiť pri zmene stravovania, aby ste sa chránili pred možnými účinkami. Obohatením vašej stravy "farebnými" potravinami bohatými na antioxidanty pomôžete svojim bunkám pracovať na super výkonnosti a chrániť svoje telo pred EMF. Doporučené denné dávky vitamínov určené vyhláškou vyjadrujú hodnoty, aby sa ľudia udržali na nohách, nie aby odolávajú tlaku, ktorému sú ľudia vystavení.


Áno, začína to výživou, výživou a zase len výživou. Teda biochemickou rovnováhou a stabilitou na úrovni fyzického tela, čím sa sústavne posilňujeme a zlepšujeme si aj kvalitu a čistotu genetického programu DNA ... všetko so všetkým súvisí :-)

Uletieť mimo Zeme na inú planétu, či do inej dimenzie nás nezachráni. My musíme "tu a teraz" v týchto podmienkach hmotného sveta ukázať svoju pozitívnu silu a evolučný vzostupný potenciál, preto sme tu na Zemi. Nie sme tu za trest, naopak, máme každý z nás svoje dôležité poslanie, ZMYSEL ŽIVOTA ( ... i keď o ňom drvivá väčšina ľudí nevie).

Nezabudnime, že náš MOZOG na základe kvality, čistoty, nutričnej hustoty VÝŽIVY sa nám odvďačí SUPER harmonickou biochémiou a energiou fyzického tela ... vytvára Nové priaznivé Neurotransmittery, poznáme ich ako DOPAMÍN, SEROTONÍN, ENDORFÍNY, OXYTOCÍN, atď ... Tým nám zlepšuje život, sebaobranu, Zdravie, Vitalitu, Imunitu, schopnosť REGENERÁCIE, Mentálnu a Emocionálnu a Sociálnu stabilitu ...


Opäť spomenieme okrajove aj nehmotnú zložku výživy. Áno, všetky energeticko - informačné polia okolo nás nesú informácie a tendencie na určitých frekvenciách. Pokiaľ pôsobia zvonku je veľmi jednoduché pochopiť ( ... a deti to skutočne chápu, pretože rovnice sa učia v matematike v 3. ročníku na základnej škole), že každý z nás ako ľudská bytosť, by mal vyvinúť a vytvoriť v SEBE postupne každodennou prácou Vnútornú čistotu, energie a harmóniu, ktorou vibruje na vyšších frekvenciách energie priaznivých tendencií a informácií než okolité negatívne vplyvy tlačia na neho. Aby to zvládol :-) A toto isté platí aj pri výžive. 

Čím vyššia nutričná kvalita aj z pohľadu sprievodných energií, tým kvalitnejšie a stimulujúcejšie neurotransmittery tvoríme v mozgu pre svoje bunky, Nové receptory na bunkových membránach pre vyššiu Regeneráciu, Ochranu, Imunitu, atď ... Chránime tak svoje bunky pred nepriaznivými vplyvmi zvonku ...


EMP, okrem iných negatívnych faktorov, ovplyvňujú aj šišinku (epifýzu) a tým degraduje našu schopnosť zlepšovať svoju intuíciu. To je však téma na iný článok :)© Marian Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, január 2021

© Andrea Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, január 2021