Cvičenie v každodennom živote

21.09.2018

Cvičenie, pohyb, fyzická aktivita... sú dôležitou súčasťou života, pokiaľ si máme zachovať čo najdlhšie pevné zdravie. Pokiaľ máme byť v harmónii a v pohode, potrebujeme očistiť, vyživiť a  rozhýbať energetický systém. Vyrastala som v prostredí a čase, kedy šport nebol až taký dôležitý. Skôr práca. Nebola som nejaký extra športový typ, ale v detstve som nemala kedysi počítač a tak náplňou dňa boli rôzne fyzické aktivity, či už bicyklovanie, naháňačky, behanie po lúkach, lezenie po stromoch. V zime sme išli občas lyžovať a v lete plávať. Bavilo ma tancovanie a chvíľu som tancovala aj moderný tanec... 

Potom však prišli deti, domácnosť a zistila som, že kilečká po pôrode nie a nie klesnúť. Pracovala som v záhrade, obracala sa v domácnosti a niečo zišlo, ale už nikdy som nemala pocit, že som nejaká štíhla. Zaujímala som sa o východnú filozofiu a keď boli deti trocha väčšie, tak som cvičila jogu (... ktorá ma z energetického hľadiska až tak veľmi neoslovila). Mala som bolesti chrbta zo sedenia pri počítači, keďže som robila účtovníctvo. Chodila som na rôzne "terapie", masáže a podobne a dostala som sa ku čchi-kungu. Začala som sa cítiť oveľa lepšie, prestala som chodiť na masáže a tak ma to pohltilo, že som pokračovala v tai-chi a za krátku dobu som sa stala trénerkou a inštruktorkou čchi-kungu a tai-chi a nemohla som uveriť, ako sa mi zlepšila kondícia, svalstvo a svalový korzet mi spevneli. Tai-chi som cvičila do 7. mesiaca tehotenstva, čo sa prejavilo aj na kvalite telesnej kultúry a schopností môjho syna. Takže viem z vlastnej skúsenosti, aké dôležité je fyzické cvičenie aj pre zdravý prenatálny vývin dieťaťa a samozrejme aj narodeného dieťaťa.

Po čase sme sa dostali s mojim partnerom (...terajším manželom) k informáciám, že dôležité pre činnosť endokrinného systému (...a teda elimináciu chorobnosti človeka) je okrem kvalitnej výživy fyzického tela najmä to, ako fungujú naše čakry a energetické obaly, jednak z hľadiska správnosti fungovania a kvality činnosti samotnej. Tak sme študovali a študujeme aj v súčasnosti s manželom v tejto oblasti dosť intenzívne (...vedecké výskumy skĺbené s praxou), ako to všetko funguje, čo je potrebné pre to robiť. Dobrovoľne sme sa vzdali akýchkoľvek praktík alebo cvičení týkajúcich sa Starej duchovnej cesty (... praktiky nevhodné pre dnešný typ človeka žijúci na Planéte Zem...) vrátane cvičenia, ktoré majú na stav fungovania čakier priaznivý vplyv v priemere iba 10 až 15 %. (...ide o Jogu - akýkoľvek druh, Čchi-kung - akýkoľvek druh, Tai-chi, Pilates,....). Samozrejme každý má slobodnú vôľu...

Áno, je to tak, učenia Starej duchovnej cesty v drvivej väčšine dokonca preukázateľne nevplývajú priaznivo ani na správnu pozitívnu mutáciu morfických polí vývoja duchovno - energetických orgánov (čakier) ľudskej bytosti. Napríklad, nevyvíjajú sa správne čakry na chrbte v zadnej časti človeka, teda ovplyvňuje to negatívne skreslené vnímanie reality zo strany človeka. Dokonca niektorí "duchovní učitelia" ani nevedia, že ľudská bytosť má čakry nielen v prednej časti tela, ale aj v zadnej časti, teda zjednodušene povedané zdvojené... Na túto tému realizujeme v praxi výskum a budeme v budúcnosti na túto tému robiť aj semináre. Ide najmä o komplexný vplyv na zdravie ľudskej bytosti. 

Samozrejme, že určité zlepšenie zdravotného stavu pri metódach starých učení nie je vylúčené, avšak je preukázateľne ohraničené nižšími energetickými frekvenciami. Pokiaľ máme záujem sa posunúť frekvenčne vyššie priaznivým smerom, je potrebné sa oslobodiť od starých dogiem a tradície doplniť Novými impulzami.

Momentálne už 7. rok každý deň cvičíme spolu s manželom aj 6 ročným synom ( ...syn cvičí už 1. rok každý deň)  Päť Tibeťanov. Päť Tibeťanov je cvičenie, ktoré priaznivo vplýva na stav fungovania čakier ľudskej bytosti na 100 %. Samozrejme, že sa opierame o praktické výsledky aj o mnohé vedecké výskumy, ktoré napríklad vo svojich prienikoch potvrdzujú, že dvojvláknová pravotočivá špirála ľudskej DNA je schopná prijímať svetelné bioenergie.

Pokiaľ má človek toto poznanie, nemá potrebu nikoho presviedčať, pretože mnohí naši známi a klienti potvrdzujú tie isté výsledky. Inšpirácia, nič viac... Každá ľudská bytosť má slobodnú vôľu. Výsledky sú jednoznačné...

Len pripomíname, že cvičenie Päť Tibeťanov nie je žiadna odnož jogy, ako sa mohí mylne domnievajú. Napomáha k lepšej vyváženej a stabilnej činnosti endokrinného systému, zlepšuje energetický stav, udržiava rovnováhu biochémie fyzického tela, mentálnemu a psychickému zdraviu. Ak by sme mohli odporučiť vrámci aktivít rekreačného športovania, tak z vlastnej skúsenosti sú vhodné: turistika, plávanie, beh, cyklistika, pohyb v Prírode, príp. fitness, či gymnastické vhodné zostavy, kde je priaznivý energetický vplyv na čakry.

Energetické cvičenie dopĺňame aj inými cvičeniami. HIIT je vysoko intenzívny intervalový tréning. Ide o tréningovú metódu, pri ktorej meníte krátke intervaly vysokej intenzity cvičenia a krátke intervaly miernej intenzity alebo odpočinku. Je vhodný tak pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých cvičencov. Dôležitý je správny výber cvikov, pri ktorých sa zapája väčšina svalových skupín. Použitie HIIT s izolovanými cvikmi by bolo neefektívne, ale s cvikmi na celé telo, ako napr. kľuky, drepy, mŕtve ťahy a plyometrické cviky veľmi výrazne naštartujete spaľovanie tuku. Toto cvičenia by mali verejne robiť len inštruktori, ktorí majú absolvovaní Trénerský kurz I. kvalifikačného stupňa, pretože kladie zvýšené nároky na presné držanie tela a znalosti z anatómie či fyziológie, aby nedošlo k poškodeniu pohybového systému. 

Naše hodinové cvičenie je kombináciou strečingu, HIIT a Piatich Tibeťanov. Máme záujem vytvoriť 7-členné podporné skupiny pre ženy alebo mužov, ktoré majú záujem a vôľu o spaľovanie podkožného tuku, zlepšenie tonusu svalov brucha a chrbta, zmenu životného štýlu. 

Súčasťou našich komplexných služieb je aj analýza tela a telesných hodnôt, čo je okrem vnútornej pohody jedným zo smerodatných ukazovateľov určenia metabolického profilu, rýchlosti metabolizmu, rizika prípadných ochorení, nasmerovania k spôsobu stravovania, resp. zmene životného štýlu. Masáže, ktoré vykonávame, sú taktiež dôležitou súčasťou našich služieb. Už dávno je dokázané, že každá masáž pôsobí veľmi dobre nie len na fyzickú stránku tela, ale pomáha nájsť aj vnútorný pokoj a uvoľnenie. Je to najstarší liečebný prostriedok pre fyzické telo. Len pomocou prstov a rúk sa dajú dosiahnuť výborné výsledky. Stoji za to nájsť tú správnu. Každé telo je individuálne, každý človek je iný a preto si každý typ problému vyžaduje aj individuálny prístup. Preto je nutné si vybrať nielen správnu masáž, ale aj maséra.

Správny pohyb + harmonická výživa + kvalitná masáž = rovnováha energetického systému = ZDRAVIE.

Tešíme sa na vašu návštevu a záujem o naše komplexné služby :-)


autor : © Andrea Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, september 2018