Medicína kedysi a dnes?

28.11.2021

Medicína existuje mnoho stáročí a vlastne žiadnu alternatívu nemala. Z nejakého dôvodu za starodávnych čias akékoľvek liečiteľstvo pochádzalo z náboženských kultov. Vplyv náboženstva bol natoľko silný, že mu ľudia verili vo všetkom. Verili v posmrtný život a v neodvratný zánik tela. Náboženské motívy viedli k tomu aby sa ľudia nezdržiavali v pominuteľnom svete a nezväčšovali svoj hriech, ale aby čo najskôr odišli do nebeského raja. Čím menej hriechov mal človek, tým väčšia bola šanca na život v raji. Teda, čím skôr skončil ľudský život, tým lepšie.

Ľudia sa však sťažovali, že skoncovať so životom nie je také jednoduché a že násilná smrť je bolestivá. A tak služobníci cirkvi prihliadli k požiadavkám svojich veriacich a založili inštitúcie, ktorých názov súznel so slovom medicína. Hlavnou úlohou medicíny bolo pomôcť veriacim zomrieť bez veľkého trápenia, teda previesť eutanáziu. A tak rástlo množstvo lekárskych inštitúcií, ktoré vo veľkej miere používali podobné praktiky. Keďže túto procedúru bolo možné uplatniť len v prípade chorých, v karte človeka sa zaznamenávalo, že veriaci je chorý. Pokiaľ lekárske zariadenie navštívil zdravý veriaci, do jeho karty aj tak zapísali slovo chorý a predpísali mu všetky prostriedky pre eutanáziu, teda usmrcovali bez veľkého trápenia.

Pre túto úlohu existovalo veľké množstvo jedov, ktoré iste dokázali zabiť aj toho najväčšieho bohatiera. Patrili k nim jedy alebo drogy, vrátane takých látok, ktoré pôsobili ako analgin, karbamid, No-SPA, diazepam, fenobarbital, chlorpromazin, haloperidol, sedatíva a i. Vo veľkom sa využívali drogy ópiových makov, konope, paličkovice nachovej, kokaínu ai. Medicína rozkvitala, úmrtnosť sa zväčšovala, eutanázia vládla po celej Zemi a vládne ďalej až do dnešného dňa.

Prišla som k nejakej legende, ktorá hovorí, že za Bohom prišiel so sťažnosťou samotný diabol, Sťažoval sa sa na negramotnosť kazateľov, ktorí akoby slávili boha a zároveň neviazane využívali eutanáziu. Diabol si robil starosti, že za nejakú dobu nebude nikoho, kto by slávil Boha, keďže eutanázia usmrcuje nielen svätcov, ale aj hriešnikov.

"Pokiaľ do toho, Hospodin, nezasiahneš, čoskoro na Zemi nezostane ani jedna živá duša." Boh popremýšľal a povedal: Dobre, dovoľujem ti, aby si sa venoval opačnej činnosti, ale pamätaj si, že nesmieš zvádzať chorých. Môžeš uvádzať do pokušenia len zdravých ľudí, a to v prípade, že sa na mňa neobracajú." Diabol poďakoval Bohu a rozhodol sa nejako zabrániť eutanázii. Privolal preto vedcov a našepkal im novú vedu, ktorú pomenoval mágiou. Vzdelaných kňazov, ktorí vytvorili vedu o mágii, cirkev vyhnala zo svojich chrámov a prenasleduje ich dodnes. Avšak mágia pretrvala, pretože táto náuka je vedecky dokázaná.

V nových magických zariadeniach sa neprevádzala eutanázia, ale antieutanázia - to jest ozdravovanie s minimálnym trápením. Každému návštevníkovi magickej liečebne sa nevydávali "karty chorého", ale "karta zdravého človeka", do ktorej sa zapisovali všetky odchýlky od normy.

Tibetská medicína tvrdí, že všetky choroby začínajú žalúdkom a tiež sa liečia cez žalúdok. Ochorenia tráviaceho systému skutočne vedú k radu ďalších ochorení. Súčasná "veda" priznáva to, čo bolo dávno známe tibetskej medicíne, ajurvéde, tradičnej čínskej medicíne, makrobiotike (aj keď to je pomerne nový spôsob stravovania oproti ostatným menovaným).

Ja tvrdím, že endokrinný systém je základ a spolu s lymfatickým systémom sú zodpovedné za zdravie a imunitu, je preto nesmierne dôležité uvedomiť si tieto súvislosti a starať sa o svoje hmotné, pretože platí: v zdravom tele zdravý duch. Vedel to už aj Hippokrates.

Myslíte si, že je vhodné nosiť na "ochranu" alebo pre "imunitu" nejaké talizmany? 

Nie. Je absolútne nevhodné nosiť náramky, kamienky, amulety, modly rôznych svätcov. Nie je vhodné zúčastňovať sa všetkých foriem hlbinných  "terapií" a regresií, arteterapie, muzikoterapie. Piť alebo používať techniky ako je šungitová voda, diamantová voda, pí-voda, magnetizovaná, levitovaná, spinovaná voda. Používať homeopatiu, rituály, hromadné meditácie, orgonity, tachyóny, balančné náramky, zdravotné, ionto-magnetické náramky, náramky s hologramami, sošky buddhov, fengshui, tetovanie, piercing... Všetky tieto veci a techniky nenápadne preberajú vládu nad psychickým a aj zdravotným stavom človeka, čo sa stáva úpisom. Úpis znamená, že si zaplatím za niečo, čo mi prinesie niečo "ozdravujúce". Avšak tent "úpis" vzniká z pohodlnosti ľudí, ktorí si myslia, že im to zaistí niečo lepšie bez vynaloženia vlastnej vôle, vytrvalosti.

Planéta sa potrebuje zbaviť mágie, pretože jej po milióny rokov nepriniesla nič dobré. "Ezoterika" znamená skryté vedenie o energii, energii, ktorú má každý z nás v sebe, je okolo nás, ale nenechajme sa zlákať falošnou ezoterikou, falošnými "guru". Toto "tajomno" láka ľudí od dávnych čias, nie je zlé vedieť o tom viac, ale zvedavosť mnohých priviedla ku šialenstvu. Nevystavujme sa riziku, že tí "guru" budú s nami manipulovať a my slepo uveríme. 

Je nesmierne dôležité pracovať na svojich frekvenciách a vibráciách a to je možné len každodennou mravenčou prácou na sebe.

© Andrea Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, november 2021

© Marian Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, november 2021