Čas na pravdu o tom, čo jeme

24.07.2018

...voľné pokračovanie predchádzajúceho článku...

Hovoriť o pravde nie je vždy ľahké. Pravda je totiž priamo úmerná úrovni vnútornej harmónie a čistoty ľudskej bytosti. Teda výške frekvencie a čistote energií, ktoré do nás prúdia. To určuje kvalitu nášho nadhľadu a vnímania. Ak si každý z nás vezme svoj život úprimne, tak si uvedomíme (ak si uvedomíme), že každý má určité vzorce správania, o ktorých vie, že mu neprospievajú a snaží sa im buď čeliť alebo ich inštinktívne stále opakuje a predstiera, že je všetko v poriadku. K rovnakému druhu popierania dochádza v medicíne (mnohokrát aj v tej nazývanej ako alternatívna), ale v oveľa väčšej miere. Uvedomujeme si, že na svete je v oblasti zdravia niečo zle. Miliardy ľudí sú na tom tak, že sa necítia dobre. Postupne zisťujeme (aj keď sa tomu mnohokrát bránime), že to, čo bolo kedysi dobré, dnes už dobré nie je. Vyvíja sa človek, vyvíja sa ľudstvo aj Planéta Zem. 

Postrekovanie polí insekticídmi, pesticídmi, herbicídmi, zamorené oceány, príroda plná plastov, liečenie ortuťou (napr. aj amalgámové plomby), stále agresívnejšie očkovacie látky nemajúc žiadny význam pre dnešné deti, strach a obavy z epidémie napriek hygienickým opatreniam v civilizovaných krajinách, strašenie obyvateľstva ohrozovaním verejného zdravia neočkovaných detí, ne-objasnená neplodnosť, stále viac ľudí trpiacich civilizačnými ochoreniami, rozmáhajúci sa autizmus, hormonálna antikoncepcia, zvyšujúca sa radiácia, zhusťujúce sa elektromagnetické vlnenie a vznikajúci smog z mobilov, elektronických zariadení, RTG, EEG, mamografia,.... už mnoho kníh, článkov alebo televíznych dokumentov bolo zverejnených na túto tému.... Kdekoľvek sa pozrieme, sužujú ľudí hrozné symptómy alebo vážne ochorenia ... napriek tomu sa sa ľudstvo dopúšťa stále nových a nových chýb, zacykluje sa, parazituje na Prírode, dochádza k boju o energiu, vysávaniu... 

Naša planéta Zem je vďaka "civilizačným" opatreniam stále ťažším miestom pre život. Ľudia vplyvom pojedania mäsa a mäsových výrobkov majú nadbytok adrenalínu, pestujú sa monokultúrne plodiny, orná pôda je demineralizovaná, pestujú sa geneticky modifikované potraviny, potravinový reťazec je stále viac znečistený a tu je kameň problému - napriek neskutočne preplneným hyper a supermarketom na každom kroku trpíme potravinovou krízou a podvýživou.

Viac ako kedykoľvek predtým záleží na tom, čo jeme. Čo si zvolíme ako jedlo, keď máme neobmedzený výber? Zatiaľ, čo potraviny boli vždy základom prežitia, jesť zdravo býval  koníček ľudí, ktorým záležalo na tom, čo jedia a mohli si to finančne "dovoliť". Keďže existuje toľko neurčitých správ, protichodných štúdií a módnych diét, spôsob ako jesť zdravo vždy zostával veľkým otáznikom. 

Jedným z faktorov, ktoré uvádza ľudí do omylu, je hľadanie emočnej útechy v jedle. Je veľmi ľahké utápať smútok v zmrzlinovom pohári s horúcim karamelom alebo v dvojitom cheesburgeri so slaninou, rýchlosť života a stres nás vedie ku konzumácii jedla, ktoré možno ľahko dostať a najlacnejšie, čo znamená, že často býva najviac priemyselne spracované a najškodlivejšie. Najhoršie je, že aj keď to vieme a máme prostriedky, aby sme si kúpili alebo vypestovali kvalitnejšie potraviny, volíme jedlo, ktoré spôsobuje zápaly, vredy, kolísanie hladiny krvného cukru, upchávanie tepien a pečenem psychickú otupenosť, opuchy, úbytok energie, slúži ako zdroj potraviny patogénom a podporuje vznik chorôb.... nostalgické potraviny predsa vypínajú myseľ svojim spôsobom na dostatočne dlhú dobu a poskytujú nám chvíle úniku.

Inokedy zase máme motiváciu jesť zdravo, podporu rodiny a priateľov, ľahký prístup k potrebným potravinám a napriek  tomu aj  v tejto situácii je veľmi ľahké vybrať si nič neprinášajúcu stravu, keďže módne výstrelky a trendy nás presviedčajú, že nebezpečné potraviny sú zdravé. Dochádza k obrovským nedorozumeniam ohľadom toho, čo vlastne jesť. 

Pozitívne na tom celom je, že táto kríza nám prináša príležitosť, ako sa dozvedieť, kto sme, čo je pre nás naozaj najlepšie. Život je vzácny. Nestrácajme nádej. Nedostatok informácií zastieraný prívalom klamlivých, pozornosť pútajúcich novinových titulkov spôsobuje všeobecné utrpenie. Postavme sa čelom realite a môžeme sa posunúť ďalej. Všetko závisí od vôle.  Neohrozujme život svoj ani svojich detí. 

Pokračovanie tejto úvahy nabudúce...


autor : © Andrea Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, júl 2018