O ZDRAVÍ, VÝŽIVE A ŽIVOTNOM ŠTÝLE

Ak to počasie dovolí, nie je nič chutnejšie a príjemnejšie ako grilovanie! O tom, že grilovačky sú chutné, niet pochýb, no nie je olejovanie a zuhoľnatenie všetkého toho mäsa a zeleniny dosť nezdravé?

Lymfatický systém býva pomerne často podceňovaný, hoci tento systém prechádza naprieč celým telom, aby odstraňoval odpad z buniek a podporoval správne fungovanie imunitného systému.

Pre niekoho je ideálne 30-minútové cvičenie. Pre ostatných je na dosiahnutie fitness cieľov potrebná dlhší čas. Ako teda viete, koľko cvičenia skutočne potrebujete? Čítajte ďalej a zistite, ako si môžete vytvoriť individuálny cvičebný plán.

Existuje nespočetné množstvo spôsobov, ktoré môžu vykoľajiť váš športový výkon a cvičebné plány: zranenia, vyčerpanie a dehydratácia, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Vedeli ste však, že dôležitú úlohu zohráva aj trávenie?

Obezita je závažný zdravotný problém charakterizovaný nadmerným hromadením telesného tuku. Kedykoľvek je energetická bilancia pozitívna (spotrebujete viac kalórií, ako vydáte), bude sa zhromažďovať ako tuk (známy aj ako "tukové tkanivo"). Tukové tkanivo je možné hromadiť v ktorejkoľvek časti tela, no zdraviu najviac škodí práve viscerálny tuk...

Nie príliš veľa ľudí vie o oxide dusnatom a o tom, ako podporuje kardiovaskulárne zdravie. Ale produkcia oxidu dusnatého v našom tele - bežne známeho ako NO - v skutočnosti zohráva kľúčovú úlohu: udržiava naše cievy pružné, aby sa zvýšil prietok krvi.

Dobrá výživa je životne dôležitá pre naše zdravie a pohodu. V ideálnom prípade by sme všetky živiny, ktoré potrebujeme, získavali z našej stravy, no z mnohých dôvodov - od nedostatočného prístupu k zdravým potravinám až po zaneprázdnený životný štýl - môžu mnohí ľudia profitovať z doplnkov stravy, ktoré im pomôžu uspokojiť ich každodenné výživové...

Na zlepšenie zdravia a pohody spotrebitelia čoraz viac začleňujú doplnky do svojho jedálnička. Podľa globálneho prieskumu míňajú spotrebitelia každý rok približne 280 eur na vitamíny, minerály a iné doplnky stravy. V skutočnosti 24 percent ľudí konzumuje viac ako tri rôzne doplnky týždenne.

Zdá sa, že každý rok prichádza nový trend stravovania. Niektoré z týchto módnych trendov prichádzajú a odchádzajú, zatiaľ čo iné - ako napríklad nízkosacharidová diéta, ktorá sa prvýkrát stala populárnou pred desiatkami rokov - sa zdajú byť trvalé. Podľa nedávneho prieskumu 4 z 10 ľudí držali v minulom roku diétu. Ešte väčšia žatva bude asi tento...

Prečítajte si ako prví, čo je nové

Prihláste sa na odber Newsletteru a získajte zľavový kupón v hodnote 5 Eur na prvú objednávku alebo wellness analýzu zdarma !